Představujeme město i provoz v Ruse

Rádi bychom v krátkosti představil město Ruse, kde se nachází bulharský FOREZ a dále pak bychom vás rádi informovali o současné situaci v našem závodě.

Ruse je pátým největším městem v Bulharsku. Žije zde přes 165 000 obyvatel. Nachází se na severu země, na pravém břehu Dunaje, naproti rumunskému městu Giurgiu, se kterým je spojeno 2 800 metrů dlouhým mostem přátelství. Ruse leží 300 km od hlavního města Sofie a 200 km od bulharského černomořského pobřeží. Je nejdůležitějším říčním přístavem v Bulharsku. Nachází se zde také univerzita s kapacitou 15 000 studentů a 26 středních škol.

A jak to vypadá konkrétně v našem provozu? Náš tým se v současné době skládá ze 40 lidí, z nichž někteří pracují nejen pro závod v Ruse, ale pomáhají i kolegům ve Forez v ČR. Jedná se zejména o kolegy na kvalitě a ve vedení projektů. Tito lidé komunikují přímo s naším zákazníkem jak v Čechách, tak i v Bulharsku. Abychom posílili možnosti měření, byl provoz dovybaven 3D měřícím zařízením přeprodaným z nástrojárny v Ostrově. Naši kolegové se v Ostrově a Sázavě několik měsíců zaučovali.

V závodu v Ruse nyní provozujeme 8 lisů Arburg a 2 lisy Engel. Všechny tyto stroje jsou vybaveny manipulátory, sušícími zařízeními a temperačními přístroji od firmy Kuboušek. Na stávajících lisech vyrábíme cca 60 výrobků pro našeho zákazníka. Další formy, které vyrábí většinou nástrojárna v Čechách, jsou připraveny k rozjetí a uvolnění od zákazníka. Tím bychom se měli na konci roku dostat na obrat cca 250 tisíc EUR. V plánu je nákup dalších minimálně dvou strojů, protože poptávka od stávajícího zákazníka vyprodá kapacitu na deseti běžících strojích.

Minulý měsíc proběhl úspěšný předaudit naším zákazníkem Continental Brašov. Podmínkou zahájení spolupráce bude úspěšné získání certifikátu IATF16949, který by měl proběhnout na konci letošního roku.

Tím bude naše firma kompletně připravena na spolupráci i s dalšími partnery, ať již v Bulharsku nebo v Rumunsku.

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >